Безплатен Държавен вестник

Изпрати статията по email

Държавен вестник, брой 40 от 14.V

УКАЗ № 133 ОТ 12.05.2021 Г. ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ НА НОМЕРАЦИЯТА, НАИМЕНОВАНИЯТА И ГРАНИЦИТЕ НА ИЗБОРНИТЕ РАЙОНИ ЗА ПРОИЗВЕЖДАНЕ НА ИЗБОРИ ЗА НАРОДНИ ПРЕДСТАВИТЕЛИ НА 11 ЮЛИ 2021 Г.

 

УКАЗ № 133 ОТ 12.05.2021 Г. ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ НА НОМЕРАЦИЯТА, НАИМЕНОВАНИЯТА И ГРАНИЦИТЕ НА ИЗБОРНИТЕ РАЙОНИ ЗА ПРОИЗВЕЖДАНЕ НА ИЗБОРИ ЗА НАРОДНИ ПРЕДСТАВИТЕЛИ НА 11 ЮЛИ 2021 Г.

Обн. ДВ. бр.40 от 14 Май 2021г.

На основание чл. 102, ал. 1 от Конституцията на Република България във връзка с чл. 249 от Изборния кодекс


ПОСТАНОВЯВАМ:


Определям номерацията, наименованията и границите на изборните райони за произвеждане на избори за народни представители на 11 юли 2021 г., както следва:

1. Първи изборен район - Благоевградски, включващ общините: Благоевград, Банско, Белица, Гоце Делчев, Гърмен, Кресна, Петрич, Разлог, Сандански, Сатовча, Симитли, Струмяни, Хаджидимово и Якоруда.

2. Втори изборен район - Бургаски, включващ общините: Бургас, Айтос, Камено, Карнобат, Малко Търново, Несебър, Поморие, Приморско, Руен, Созопол, Средец, Сунгурларе и Царево.

3. Трети изборен район - Варненски, включващ общините: Варна, Аврен, Аксаково, Белослав, Бяла, Ветрино, Вълчи дол, Девня, Долни чифлик, Дългопол, Провадия и Суворово.

4. Четвърти изборен район - Великотърновски, включващ общините: Велико Търново, Горна Оряховица, Елена, Златарица, Лясковец, Павликени, Полски Тръмбеш, Свищов, Стражица и Сухиндол.

5. Пети изборен район - Видински, включващ общините: Видин, Белоградчик, Бойница, Брегово, Грамада, Димово, Кула, Макреш, Ново село, Ружинци и Чупрене.

6. Шести изборен район - Врачански, включващ общините: Враца, Борован, Бяла Слатина, Козлодуй, Криводол, Мездра, Мизия, Оряхово, Роман и Хайредин.

7. Седми изборен район - Габровски, включващ общините: Габрово, Дряново, Севлиево и Трявна.

8. Осми изборен район - Добрички, включващ общините: Добрич-град, Балчик, Генерал Тошево, Добричка, Каварна, Крушари, Тервел и Шабла.

9. Девети изборен район - Кърджалийски, включващ общините: Кърджали, Ардино, Джебел, Кирково, Крумовград, Момчилград и Черноочене.

10. Десети изборен район - Кюстендилски, включващ общините: Кюстендил, Бобов дол, Бобошево, Дупница, Кочериново, Невестино, Рила, Сапарева баня и Трекляно.

11. Единадесети изборен район - Ловешки, включващ общините: Ловеч, Априлци, Летница, Луковит, Тетевен, Троян, Угърчин и Ябланица.

12. Дванадесети изборен район - Монтана, включващ общините: Монтана, Берковица, Бойчиновци, Брусарци, Вълчедръм, Вършец, Георги Дамяново, Лом, Медковец, Чипровци и Якимово.

13. Тринадесети изборен район - Пазарджишки, включващ общините: Пазарджик, Батак, Белово, Брацигово, Велинград, Лесичово, Панагюрище, Пещера, Ракитово, Септември, Стрелча и Сърница.

14. Четиринадесети изборен район - Пернишки, включващ общините: Перник, Брезник, Земен, Ковачевци, Радомир и Трън.

15. Петнадесети изборен район - Плевенски, включващ общините: Плевен, Белене, Гулянци, Долна Митрополия, Долни Дъбник, Искър, Кнежа, Левски, Никопол, Пордим и Червен бряг.

16. Шестнадесети изборен район - Пловдив, включващ община Пловдив.

17. Седемнадесети изборен район - Пловдивски, включващ общините: Асеновград, Брезово, Калояново, Карлово, Кричим, Куклен, Лъки, Марица, Перущица, Първомай, Раковски, Родопи, Садово, Сопот, Стамболийски, Съединение и Хисаря.

18. Осемнадесети изборен район - Разградски, включващ общините: Разград, Завет, Исперих, Кубрат, Лозница, Самуил и Цар Калоян.

19. Деветнадесети изборен район - Русенски, включващ общините: Русе, Борово, Бяла, Ветово, Две могили, Иваново, Сливо поле и Ценово.

20. Двадесети изборен район - Силистренски, включващ общините: Силистра, Алфатар, Главиница, Дулово, Кайнарджа, Ситово и Тутракан.

21. Двадесет и първи изборен район - Сливенски, включващ общините: Сливен, Котел, Нова Загора и Твърдица.

22. Двадесет и втори изборен район - Смолянски, включващ общините: Смолян, Баните, Борино, Девин, Доспат, Златоград, Мадан, Неделино, Рудозем и Чепеларе.

23. Двадесет и трети изборен район - София, включващ районите: "Витоша", "Изгрев", "Красно село", "Лозенец", "Младост", "Панчарево", "Студентски" и "Триадица".

24. Двадесет и четвърти изборен район - София, включващ районите: "Възраждане", "Искър", "Кремиковци", "Оборище", "Подуяне", "Сердика", "Слатина" и "Средец".

25. Двадесет и пети изборен район - София, включващ районите: "Банкя", "Връбница", "Илинден", "Красна поляна", "Люлин", "Надежда", "Нови Искър" и "Овча купел".

26. Двадесет и шести изборен район - Софийски, включващ общините: Антон, Божурище, Ботевград, Годеч, Горна Малина, Долна баня, Драгоман, Елин Пелин, Етрополе, Златица, Ихтиман, Копривщица, Костенец, Костинброд, Мирково, Пирдоп, Правец, Самоков, Своге, Сливница, Чавдар и Челопеч.

27. Двадесет и седми изборен район - Старозагорски, включващ общините: Стара Загора, Братя Даскалови, Гурково, Гълъбово, Казанлък, Мъглиж, Николаево, Опан, Павел баня, Раднево и Чирпан.

28. Двадесет и осми изборен район - Търговищки, включващ общините: Търговище, Антоново, Омуртаг, Опака и Попово.

29. Двадесет и девети изборен район - Хасковски, включващ общините: Хасково, Димитровград, Ивайловград, Любимец, Маджарово, Минерални бани, Свиленград, Симеоновград, Стамболово, Тополовград и Харманли.

30. Тридесети изборен район - Шуменски, включващ общините: Шумен, Велики Преслав, Венец, Върбица, Каолиново, Каспичан, Никола Козлево, Нови пазар, Смядово и Хитрино.

31. Тридесет и първи изборен район - Ямболски, включващ общините: Ямбол, Болярово, Елхово, Стралджа и Тунджа.

Издаден в София на 12 май 2021 г.

Подпечатан с държавния печат.